Naši a svetoví - Lukáš Janoška, tenisový tréner v Muscate v Ománe

Naši a svetoví

Naši a svetoví - Lukáš Janoška, tenisový tréner v Muscate v Ománe

03. 04. 2017 10:50

Kto by to povedal, že v sultanáte Omán na Arabskom polostrove , ktorý začal svoju históriu písať len pre 45 rokmi , nájdete aj Slovákov. Niektorí pracujú v cestovnom ruchu, iní v leteckej spoločnosti, ale Lukáš Janoška, je tenisový tréner .Za svojou sebarealizáciou sa vybral do sveta z Pohorelej, malej slovenskej rázovitej dedinky, cez Veľkú Britániu a Bahrajn. Po ôsmych rokoch hľadania a nachádzania sa usadil v Ománe a už je tam 3 a pol roka. Práve tam, na mieste, ktoré v Muscate / maskate/, hlavnom meste sultanátu, neobíde žiadny návštevník, sa s nim stretla Ľubica Hargašová

RSI_170330_N a S_Janoška 1
Stiahnuť audio súbor

Keď tenisový tréner Lukáš Janoška odišiel z Veľkej Británie, hľadal si uplatnenie aj doma. Nedarilo sa mu. Tak pokračoval v hľadaní ďalej. A kto hľadá, nájde.

RSI_170330_N a S_Janoška 2
Stiahnuť audio súbor

Aj keď je Omán mimoriadne zaujímavá krajina - má hory, púšť, more , srdečných ľudí predsa len tenisového trénera Lukáša Janošku to ťahá domov. Pravidelne rok- čo rok je časť leta v Pohorelej a spolu s otcom pripravujú kurzy pre deti spojené s prírodou a tradíciami. Už teraz sa na ne veľmi teší.

Ľubica Hargašová

Živé vysielanie
??:??