Naši a svetoví - inžinier architekt Peter Černo

Naši a svetoví

Naši a svetoví - inžinier architekt Peter Černo

09. 06. 2017 11:52

Podpísal sa  napríklad pod  rekonštrukciu kaštieľa v Kalinčiakove, kina Tatra v Bratislave, ale aj pod stavby v Lichtenštajnsku,  v Kuvajte, Ománe,  či v Nemecku. Za svoje diela získal množstvo ocenení, ale to posledné prišlo z USA len koncom minulého roka a je spojené so Slovenskom. Inžinier architekt Peter Černo, ktorý časť detstva prežil v Bánovciach nad Bebravou, študentské časy v Bratislave, ale už 30 rokov žije aj s rodinou v Mníchove, bol mimoriadne prekvapený z prestížnej americkej ceny. Ani len netušil, že  chýr o majstrovstve spoločnosti, ktorú vedie, zaletel  až za more. Porozprával o tom pri osobnom stretnutí Ľubici Hargašovej

RSI_170608_N a S_P.Černo 1
Stiahnuť audio súbor

Ak sa v lete vyberiete do Vysokých Tatier a poprechádzate sa aj okolo Štrbského plesa, spomeňte si, kto budovám v jeho okolí prinavrátil zašlú slávu. Vždy chcel byť Peter Černo architektom? Alebo mu nové možnosti priniesol sám život?

RSI_170608_N a S_P.Černo 2
Stiahnuť audio súbor

Aj keď ing. architekt Peter Černo už 30 rokov žije v Nemecku, na Slovensko chodí rád. Prednáša študentom, je členom rôznych odborných porôt a keď ho oslovia pridá ruku k dielu pri prestavbe budov. Má rád krajinu z ktorej pochádza a keby ho výstavba panelákov nebola vyhnala do sveta, zostal by doma a rád.
Ľubica Hargašová Foto: archív P.Č.

Živé vysielanie
??:??