Naši a svetoví – sólistka petrohradského Michailovského divadla Andrea Laššáková

Naši a svetoví

Naši a svetoví – sólistka petrohradského Michailovského divadla Andrea Laššáková

15. 06. 2017 12:51

Mnohé mladé baletky, aj baletní majstri dávajú v súčasnosti prednosť modernému tancu pred klasikou. Andrea Laššáková, rodáčka z Dolného Kubína na klasiku nedá dopustiť. V roku 2011 úspešne skončila Tanečné konzervatórium Evy Jaczovej v Bratislave . Na konte má množstvo cien z rôznych medzinárodných súťaží a už tretí rok je sólistkou Michailovského divadla v Petrohrade. A pritom pôvodne chcela byť letuškou ,alebo úspešnou športovkyňou. Nebyť mamy a starej mamy, ktovie kde by teraz bola. O svojej zaujímavej ceste k baletu a do Petrohradu porozprávala Ľubici Hargašovej.

RSI_170615_N a S_A_Laššáková
Stiahnuť audio súbor

Je známe ,že ruská baletná škola nemá konkurenciu vo svete a jej absolventi majú všade dvere otvorené. Preto, je naozaj doslova zázrak, že sa mladá Slovenka Andrea Laššáková dostala medzi takúto elitu. Sólistka petrohradského Michailovského divadla je tam už tri roky a ak si pozriete na webe program divadla - nenudí sa.

RSI_170615_N a S_A_Laššáková 2
Stiahnuť audio súbor

Po štyri a pol roku sólistka petrohradského Michailovského divadlaAndrea Laššáková opäť predvedie svoje baletné umenie v Bratislave. 30.júna spolu s ďalšími našimi baletnými majstrami, ktorí sa svojim majstrovstvom presadili vo svete - napríklad s Ninou Polákovou , prvou sólistkou baletu vo Viedni, či s Jozefom Vargom prvým sólistom Holandského národného baletuvystúpia v programe Viva balet, ktorý je súčasťou letného programu Viva Muzica.

Ľubica Hargašová Foto: www.snd.sk

Živé vysielanie
??:??