Naši a svetoví - Natália Horečná, úspešná choreografka v Haagu

Naši a svetoví

Naši a svetoví - Natália Horečná, úspešná choreografka v Haagu

29. 06. 2017 11:21

Študovala balet na Slovensku, aj v Nemecku, 19 rokov tancovala a dnes je úspešnou choreografkou v holandskom Haagu. Na konte má 36 diel, množstvo prestížnych ocenení a jej talent využívajú baletné súbory nielen v krajine veterných mlynov, ale aj v Rakúsku, Fínsku, Dánsku, Nemecku, v Monaku a samozrejme na Slovensku. Napríklad jej Slovenské tance, ktoré naštudovala s baletom SND mali doma obrovský úspech. Choreografka Natália Horečná bola nedávno v rodnej Bratislave predstaviť výsledok svojej práce s tanečným súborom z Monte Carla a medzi tým sa stretla aj s Ľubicou Hargašovou.

RSI_170629_N a S_N_Horečná
Stiahnuť audio súbor

Natália Horečná je vzácna mladá žena. Navonok pôsobí veľmi nežne a krehko. Ale keď začne tancovať celý svoj vnútorný cit ladne ,ale s poriadnou dávkou energie ,prenáša do pohybu. Tanečníci ju milujú- pri tréningu nezvyšuje hlas. Ako bývalá baletka, keď niečo nejde, sama ukáže. A je o nej známe , že často pri práci používa dve slová „ prosím „ a „ďakujem „.

RSI_170629_N a S_N_Horečná_2
Stiahnuť audio súbor

Dnes sme vám v rubrike Naši a svetoví predstavili úspešnú mladú choreografku Natáliu Horečnú. Dcéra bývalého známeho kameramana a režiséra, ktorý veril v jej talent už 15 rokov žije v Haagu, ale tvrdí, že jej pracoviskom je celý svet. A pokiaľ jej budú sily stačiť, bude do moderného baletného umenia vnášať témy, o ktorých by sa malo otvorene hovoriť.

Ľubica Hargašová Foto: TASR

Živé vysielanie
??:??