Naši a svetoví – Helena Steiner, založila súbor Rozmarín vo Viedni

Naši a svetoví

Naši a svetoví – Helena Steiner, založila súbor Rozmarín vo Viedni

31. 08. 2017 13:50

Už počas vysokoškolského štúdia spievala v Lúčnici. Svoju budúcnosť mala presne premyslenú- chcela sa vrátiť do Nitry, kraja svojich predkov. Vždy ju priťahovali jeho tradície .Svet ju vôbec nelákal. Ale po skončení štúdia sa jej cesta začala uberať trochu iným smerom. Najskôr si overila svoje vnútorné hodnoty a odvahu vo Francúzsku a v Palestíne a potom si našla partnera u susedov, ale svojho sna sa nevzdala . A už 13 rokov zoznamuje Rakúšanov so slovenským umením. Zakladateľka folklórneho súboru Rozmarín vo Viedni Helena Steiner.

RSI_170831_N a S_Steiner 1
Stiahnuť audio súbor

Helena Steiner, je moderná mladá žena. Už 20 rokov býva vo Viedni, má manžela, nadaného syna. A predsa jej tam čosi chýba . Aby uspokojila svoj vnútorný nepokoj hľadá možnosti, ako preniesť kus domova na druhý breh Dunaja. Jej súbor Rozmarín často reprezentuje slovenský folklór na pôde OSN vo Viedni, ale aj na podujatiach v Bruseli, v Luxemburgu, v Bologni, či v Mníchove. Ale tým sa jej aktivity pri reprezentácii rodnej krajiny vo svete zďaleka nekončia.

RSI_170831_N a S_Steiner 2
Stiahnuť audio súbor

Dnes sme vám v rubrike Naši a svetoví predstavili Helenu Steiner dámu, ktorá cez folklór a tradície šíri dobré meno Slovenska vo svete. A úspešne sa jej to darí.

Ľubica Hargašová Foto: archív H.S.

Živé vysielanie
??:??