Naši a svetoví - Henrietta Dulaiová, oceánografka na Havaji

Naši a svetoví

Naši a svetoví - Henrietta Dulaiová, oceánografka na Havaji

09. 11. 2017 13:53

Vyrastala pri Hrone v Želiezovciach, na juhu Slovenska. S otcom často splavovali rieku, ale že raz bude jej život spojený s vodou, to jej ani vo sne neprišlo na um. Henrietta Dulaiová , odborníčka na jadrovú chémiu je v USA a nielen tam ,uznávanou oceánografkou . A už osem rokov má vlastné výskumné laboratórium na Havajských ostrovoch. Po dlhom čase prišla aj s rodinou z teplého Havaja do Európy v jesenných mesiacoch, častejšie chodí v lete.

RSI_171109_N a S_Dulaiová 1
Stiahnuť audio súbor

Henrietta Dulaiová je mimoriadne príjemná, mladá žena. Na prvý pohľad skromná, aj na stretnutie prišla v teniskách a s plecniakom na chrbte ,ale keď sa s ňou rozprávate dlhšie zistíte , že je mimoriadne precízna, cieľavedomá a naozaj jej veľkou danosťou je vo všetkom preniknúť do jadra veci. Aspoň čo sa týka jej práce. Veď preto je tam kde je.

RSI_171109_N a S_ Dulaiová 2
Stiahnuť audio súbor

Kto by to povedal, že z Henrietty Dulaiovej dievčaťa zo Želiezoviec, ktoré kým nevidelo výstavbu jadrovej elektrárne v Mochovciach, chcelo byť vinárkou sa raz stane uznávaná oceánografka , s vlastným výskumným laboratóriom v Tichom oceáne. Nuž, kto vie ten vie.

Ľubica Hargašová

Živé vysielanie
??:??