Naši a svetoví – Robert Vano

Naši a svetoví

Naši a svetoví – Robert Vano

11. 05. 2018 13:23

Mal devätnásť, keď odišiel z rodných Nových Zámkov do sveta. Aby si splnil sen v Amerike robil takmer všetko - umýval riad, aj vlasy. Vytrval a oplatilo sa, v tridsaťpäťke mu uverejnili prvú fotografiu. A potom to už šlo. Svetovo uznávaný fotograf Robert Vano, žije už viac ako 20 rokov v Prahe a práve vystavuje svoje práce v Českom centre vo Viedni.

vano 1
Stiahnuť audio súbor

Do 1. júna vystavuje vo Viedni a potom ho čaká Budapešť aj Praha. Je na roztrhanie , možno aj preto, že 5.mája oslávil sedemdesiatku. Verili by ste, že má vždy pred otvorením výstavy strach, že nikto na ňu nepríde? Že o besedu, kam ho často pozývajú nebude mať nikto záujem? Vnútorne trpí pokiaľ priestor nepraská vo švíkoch a beseda netrvá o dve hodiny dlhšie, ako by mala. V živote to tak je, že úspešní ľudia, sú mimoriadne skromní a vôbec nie sú si sebou istí. Aký je ešte Robert Vano?

vano 2
Stiahnuť audio súbor

Robert Vano neuvažuje ani o návšteve rodných Nových Zámkov, nikoho tam už nemá a navyše sa obáva, že ak tam pôjde zmaže sa mu v hlave krásny obraz mesta, ktorý si stále nosí v hlave. Taký je svetovo uznávaný fotograf Robert Vano. Žije v Prahe, ale vždy sa poteší, keď počuje slovenčinu. Svetový Slovák.


Ľubica Hargašová, Foto: TASR

Živé vysielanie
??:??