Henry Kallan – úspešný americký hotelier

Naši a svetoví

Henry Kallan – úspešný americký hotelier

01. 06. 2018 09:54

Narodil sa v Šahách, v mestečku na Slovensko-maďarskom pomedzí, ale detstvo a tinedžérske roky prežil v Bratislave. Mal 20, keď sa vybral do sveta. Chcel byť futbalistom, ale New York mu ponúkol inú možnosť. Najskôr tvrdú prácu pri vypratávaní pivníc, či pomocníka v reštauráciách, ale dnes je Henry Kallan majiteľom piatich hotelov na americkom kontinente a dvoch v Európe. Nedávno sa zastavil v Bratislave a porozprával nám o svojej ceste k úspechu.

180531_NaS_Kallan_1
Stiahnuť audio súbor

Tí, ktorí pracovali v hoteloch Henryho Kallana, s uznaním konštatujú, že vyžaduje sto percentnú prácu, ale nikdy nemal šéfovské maniere, nad nikým sa nepovyšoval. Práve naopak. Aby uspel v silnej konkurencii v Amerike, aj v Európe, dal svojim zariadeniam iný rozmer. V jednom z nich vytvoril bohatú knižnicu v inom atmosféru koncertnej siene.

180531_NaS_Kallan_2
Stiahnuť audio súbor

Hotelier Henry Kallan je charizmatický, elegantný pán. Nemusíte ho poznať zo stránok internetu ,ale keď vojde do miestnosti, hneď viete, že je to on. Manželku má z Kalinova. Stretli sa, keď mala šestnásť rokov, on osemnásť. Sú spolu do dnes. A čo deti?

180531_NaS_Kallan_3
Stiahnuť audio súbor

Hotelier Henry Kallan, tvrdí, že veľa hotelov už nepostaví, ale jedno je isté, pokiaľ bude môcť vytvorí priestor pre mladých ľudí aj zo Slovenka, aby si vyskúšali ako sa plní americký sen.


Ľubica Hargašová Foto: TASR

Živé vysielanie
??:??