Jozefína Ružičková, víťazka súťaží vo varení citrusových lekvárov vo Veľkej Británii

Naši a svetoví

Jozefína Ružičková, víťazka súťaží vo varení citrusových lekvárov vo Veľkej Británii

11. 06. 2018 13:37

Je to naozaj pravda, ak niečo veľmi chcete robiť, je to jedno kde ste, spôsob si nájdete. Jozefína Ružičková, pochádza z dedinky pri Nitre, vyštudovala ekonómiu v Prahe, pracovala v nadnárodnej spoločnosti ,ale keď sa hlásilo materstvo, kariéru zavesila na klinec, presťahovala sa za manželom do českého mestečka Prachatice. To bolo pred desiatimi rokmi, dnes je matkou dvoch detí a držiteľkou najvyšších cien zo svetovej súťaže vo varení citrusových džemov, ktorá je pravidelne vo Veľkej Británii. Čítate dobre - citrusové džemy sú veľký bum v kraji pod drsnou Šumavou. Veď si vypočujte jej rozhovor s Jozefínou Ružičkovou.

180607_Ružičková_1
Stiahnuť audio súbor

Jozefína Ružičková sa citrusovým džemom venuje ešte len štvrtý rok. Prvý úspech prišiel v roku 2015, druhý väčší o rok neskôr, ale keď vlani zistila, že získala dvojitú zlatú medailu, nenechala si ujsť atmosféru vyhodnotenia svetovej súťaže originálnych džemov vo Veľkej Británie.

180607_Ružičková_2
Stiahnuť audio súbor

Už vieme, že pod Šumavou , v okolí českého mestečka Prachaticie sa rozbehla netradičná súťaživosť vo varení citrusových džemov. A kto uspeje na súťaži získa pozornosť nielen Angličanov, ale iste aj domáceho prostredia. Ako to bolo so Slovenskou Jozefínou Ružičkovou, rodáčkou z Novej Vsi nad Žitavou?

180607_Ružičková_3
Stiahnuť audio súbor

Aj toho roku poslala Jozefína Ružičková džemy do svetovej súťaže. V čase nahrávania rozhovoru ešte nemala v ruke podrobné výsledky. Zlato to tento raz nebolo, ale strieborných a bronzových medailí bolo pomerne dosť.


Ľubica Hargašová Foto: TASR

Živé vysielanie
??:??