Eva Bartels, profesorka neurológie, Mníchov

Naši a svetoví

Eva Bartels, profesorka neurológie, Mníchov

06. 07. 2018 09:44

Vždy ju zaujímala medicína, ale aj jazyky a cestovanie. Keď sa rozhodovala, ktorým smerom sa  v živote vyberie, zasiahol otec. Dnes je z nej svetovo uznávaná neurologička,  s vlastným Centrom neurologickej a vaskulárnej diagnostiky v Mníchove. Profesorka Eva Bartels, prišla  na Slovensko a stretla sa aj s redaktorkou Ľubicou Hargašovou.

180705_Bartels1
Stiahnuť audio súbor     

Svetovo uznávaná neurologička profesorka Eva Bartels  je  mimoriadne elegantná, vysoká, štíhla dáma.  A navyše je to žena činu. Jej neurosonologické výskumy a objavy obdivuje  a už využíva takmer celý svet.  Počúvajte jej príbeh.

180705_Bartels2
Stiahnuť audio súbor               

Farebná duplexná sonografia mozgu. Farebná kódovaná duplexná ultrasonografia mozgových ciev. To sú názvy  len dvoch odborných  publikácií , plných fotografií z autorskej dielne prof. Evy Bartels. Slovensky, ktorá  sa  s plným nasadením pustila do objavovania tajomstiev neurológie. Ale  popri vede vôbec nezabúdala na rodinu. Práve naopak.

180705_Bartels3
Stiahnuť audio súbor

Profesorka Eva Bartels si vlastne splnila aj sen z mladosti:  plynulo hovorí niekoľkými jazykmi, cestuje po svete za odborníkmi, informuje o najnovších poznatkoch v neurosonografii. A rada sa zastaví aj doma. Vždy sa teší, keď niečo nové prinesie aj na svoju alma mater v Bratislave.  Je naša a svetová! 

Ľubica Hargašová, RTVS; foto: TASR

Živé vysielanie
??:??