Peter Šutovský, profesor University of Missouri v americkom štáte Columbia

Naši a svetoví

Peter Šutovský, profesor University of Missouri v americkom štáte Columbia

24. 10. 2018 12:42

Je profesorom zootechniky, ale zároveň aj gynekológie. Na konte má množstvo svetových, aj amerických patentov, ktoré riešia neplodnosť u zvierat, ale aj u ľudí. Profesor Peter Šutovský, reprodukčný biológ na University of Missouri v americkom meste Columbia. Mimochodom je to najstaršia univerzita na západ od rieky Mississippi. V Amerike je už takmer 25 rokov, ale do rodného Beckova chodí rád a často. Tentoraz prišiel len na skok ale našiel si čas aj na stretnutie s Ľubicou Hargašovou.

181018_Šutovský_1
Stiahnuť audio súbor

Už takmer dvadsaťpäť rokov sú druhým domovom profesora Petra Šutovského Spojené štáty americké. Pred sedemnástimi rokmi mu vytvorila vynikajúce pracovné podmienky na výskum prestížna univerzita v meste Kolumbia ,ktorá je preslávená poľnohospodárskym a biologickým výskumom. Jej hodnota sa ešte viac zvýšila aj vďaka americkým, ale aj svetovým patentom prof. Šutovského. Sú radi, že ho tam majú. A čo on? Nevymenil by?

181018_Šutovský_2
Stiahnuť audio súbor

Profesor Peter Šutovský, autor mnohých svetových a amerických patentov, vynikajúci vedec, držiteľ mnohých prestížnych cien, ale predovšetkým mimoriadne pozitívne naladený mladý muž, ktorý po svete chodí s otvorenými očami, bol dnes hosťom cyklu, v ktorom už siedmy rok predstavujeme úspešných našincov, ktorí sa presadili vo svete. A profesor Šutovský patri medzi nich.

Ľubica Hargašová Foto: http://www.kbia.org

Živé vysielanie
??:??