Dominika Hitková, vedúca dizajnu v najstaršej cukrárni vo Viedni

Naši a svetoví

Dominika Hitková, vedúca dizajnu v najstaršej cukrárni vo Viedni

02. 11. 2018 16:49

Možno sa už aj vám pošťastilo navštíviť vo Viedni najstaršiu cukráreň, odkiaľ si kedysi už cisárovná Sissi dala nosiť obľúbené fialkové cukríky a aj dodnes ju vyhľadávajú osobnosti zvučných mien. Možno aj preto, že ešte stále tam pripravujú dobroty len podľa starých receptov. Práve v tomto historickom skvoste s veľkým úspechom vedie oddelenie dizajnu atraktívna, mladá Slovenka Dominika Hitková. Keď tam začínala mala dvadsať šesť rokov , dnes má o päť viac a na konte množstvo uznaní. Aká bola jej cesta k susedom ? Porozprávala Ľubici Hargašovej.

181101_NaS_Hitková_1
Stiahnuť audio súbor

Dominika Hitková, je prvá cudzinka, ktorá dostala šancu naplno ukázať svoj talent a majstrovstvo v najstaršej rakúskej cukrárni vo Viedni. Stačilo jej päť rokov , aby si získala uznanie spoločnosti. Dnes jej vychádzajú maximálne v ústrety a plnia všetky jej želania. Stačí jej to?

181101_NaS_Hitková_2
Stiahnuť audio súbor

Doteraz Dominika Hitkova úspešne plnila predovšetkým želania svojej mamy. Čo nevidieť začne si plniť vlastné sny. Možno bude pokračovať v šľapajach svojho starého otca, ktorý miloval umeniu. Akokoľvek sa rozhodne, vždy má dvere otvorené do spoločnosti, ktorú chce opustiť a ponuku pracovať na ktoromkoľvek mieste na svete. Nuž, kto vie, tomu aj svet žičí.


Ľubica Hargašová Foto: archív D.H.

Živé vysielanie
??:??