Eva Virsíková, klavírna virtuózka, žijúca v USA

Naši a svetoví

Eva Virsíková, klavírna virtuózka, žijúca v USA

27. 12. 2018 10:42

Skôr vedela písať noty, ako písmená. Najväčší problém jej vraj veľmi dlho robil husľový kľúč. Ešte nemala ani päť rokov a v starej budove Československého rozhlasu, na Zochovej ulici v Bratislave už nahrávala svoje prvé vlastné skladby. Klavírna virtuózka Eva Virsíková. Prišla súkromne na niekoľko dní domov a to využila Ľubica Hargašová, aby zistila, ktorým smerom sa vybralo zázračné dieťa, z ktorého je dnes úspešná umelkyňa.

181220_NaS_Virsíková_1
Stiahnuť audio súbor

Eva Virsíková koncertuje po celom svete, dokonca mala už niekoľko sólových vystúpení v slávnej newyorskej Carnegie hall. Klavírna virtuózka Eva Virsíková, by mohla mať aj prívlastok zberateľka prestížnych cien. Ak nahliadnete do jej životopisu, zoznam ocenení je na dvoch stranách. A pritom je to krehká dáma, ktorá na prvý pohľad pôsobí veľmi nežne a skromne.

181220_NaS_Virsíková_2
Stiahnuť audio súbor

Možno aj preto je šťastná, lebo budúci rok čaká klavírnu virtuózku Evu Virsíkovú niekoľko vstúpení aj na Slovensku. Hneď v polovici januára štvorručná hra s kórejským kolegom a trochu neskôr vlastné sólové vystúpenie. Konečne opäť bude hrať aj doma.

Ľubica Hargašová Foto: TASR

Živé vysielanie
??:??