Anežka Boriová – Jendeková, filandropka pôsobiaca na Madagaskare

Naši a svetoví

Anežka Boriová – Jendeková, filandropka pôsobiaca na Madagaskare

07. 02. 2019 11:49

Madagaskar, ostrov v Indickom oceáne sa mnohým z nás spája najmä s menom cestovateľa, spisovateľa, vojaka a dobrodruha, rodáka z Vŕbového, grófa Mórica Beňovského. Pred 200 rokmi bol kráľom ostrova, dokonca má v hlavnom meste aj svoj pamätník. Lenže život ide ďalej a štvrtý najväčší ostrov na svete sa stal druhým domovom ďalšiemu našincovi. Tento raz je to žena - Bratislavčanka Anežka Boriová - Jendeková. Bývalá podnikateľka už tri roky svojským spôsobom pomáha predovšetkým deťom tejto krajiny. Porozprávala o tom Ľubici Hargašovej.

190207_NaS_Boriová_1
Stiahnuť audio súbor

Aj keď je Madagaskar nádherný ostrov pri východnom pobreží Afriky , s unikátnou faunou a flórou, je až príliš chudobný a pre turistov zatiaľ nie je veľmi silným magnetom. Čo tam nasmerovalo v roku 2015, vtedy ešte podnikateľku Anežku Boriovú - Jendekovú?

190207_NaS_Boriová_2
Stiahnuť audio súbor

Informácia o aktivitách slovenskej filandropky na Madagaskare sa dostala až na Maltu, priamo do kancelárie prezidentky krajiny. Skontaktovala sa s Anežkou Boriovou - Jendekovou a začínajú sa otvárať nové možnosti. Nuž, čím viac ľudí, viac nápadov, viac prostriedkov na ušľachtilú vec.

Autor: RTVS

Ľubica Hargašová Foto: archív A.B.-J.

Živé vysielanie
??:??

Jetzt auf Sendung / Práve vysielame