Ivana Šmulíková, majiteľka čajovne v kanadskom Vancouveri

Naši a svetoví

Ivana Šmulíková, majiteľka čajovne v kanadskom Vancouveri

27. 02. 2019 18:12

Možno ste už počuli o Slovenke z Považia, ktorá si podmanila krajinu neobmedzených možností výrobou vianočných medovníkov? Dokonca jeden z najprestížnejších amerických časopisov venoval jej príbehu a fotografiám s dobrotami, až štyri strany. Absolventka ekonomickej univerzity, dnes majiteľka vkusnej čajovne v kanadskom Vancouveri Ivana Šmulíková, bola pred časom na Slovensku a o svojej ceste za more pred trinástimi rokmi, aj k pečeniu porozprávala Ľubici Hargašovej.

190228_NaS_Šmulíková_1
Stiahnuť audio súbor

Ivana Šmulíková, rodáčka z dedinky Brnište v Papradnianskej doline, je mimoriadne akčná žena. Nič pre ňu nie je nemožné, ani mať vlastnú čajovňu s anglickým šarmom, v kanadskom Vancouveri. Veľmi rýchlo zistila, že kanadské a americké ženy nepečú sladké dobroty a keď aj, nie sú to také umelecké diela, aké sa jej darí vytvárať pri pečení a zdobení medovníkov. Ľubica Hargašová tvrdí, že sú to doslova umelecké skvosty.

190228_NaS_Šmulíková_2
Stiahnuť audio súbor

Syn Ivany Šmulíkovej študuje v Kanade, chce byť lestníkom, dcéru prijali na archeológiu na Karlovu univerzitu v Prahe a lásku si našla na Slovensku. Osud Šmulíkovcov je plný otáznikov. Zaželajme im nech je taký milý a sladký ako medovníčky mamy Ivany, ktorá nimi už niekoľko rokov vnáša radosť a nehu do mnohých kanadských domácností.

Autor: RTVS

Ľubica Hargašová Foto: TASR

Živé vysielanie
??:??