Edita Révay, univerzitná profesorka a molekulárna vedkyňa žijúca v Izraeli

Naši a svetoví

Edita Révay, univerzitná profesorka a molekulárna vedkyňa žijúca v Izraeli

21. 03. 2019 14:41

Izrael, Nemecko, africké Mali, americká Florida a paluba lietadla , to sú miesta, odkiaľ najčastejšie posiela e- maily. Univerzitná profesorka a vedkyňa Edita Révay je neuveriteľne akčná žena. Miluje rýchlu jazdu autom, slovenskú literatúru, severské detektívky, práce v kuchyni a svoju prácu. Je spoluautorkou svetového patentu, ktorý v budúcnosti zachráni množstvo životov. Ochotná je o tom rozprávať celé hodinu. Nedávno bola na Slovensku a rozhovor s Ľubicu Hargašovou začali jej odchodom do sveta.

190321_NaS_Révay_1
Stiahnuť audio súbor

Univerzitná profesorka, vedkyňa , autorka svetového patentu na ničenie komárov Edita Révay žije už viac ako 30 rokov v Izraeli, ale jej pracoviskom je doslova celý svet. Vyštudovala molekulárnu biológiu, ale jej život je úzko spojený s medicínou. Prečo nikdy nechcela byť lekárkou?

190321_NaS_Révay_2
Stiahnuť audio súbor

Profesorka Edita Révay, vždy keď je šanca zastaví sa na Slovensku, navštívi príbuzných a mamu v Bojniciach. Cestuje po celom svete, ale Horná Nitra je pre ňu obrovský zdroj energie, doslova citujem: „...napĺňam si tu tie komôrky mojej duše, môjho srdca a budem sem chodiť dokedy mi budú sily stačiť."

Zdroj: RTVS


Ľubica Hargašová Foto: archív E.R.

Živé vysielanie
??:??