Kristína Gáal Drobcová, viceprezidentka nadnárodnej spoločnosti Johnson Controls

Naši a svetoví

Kristína Gáal Drobcová, viceprezidentka nadnárodnej spoločnosti Johnson Controls

21. 03. 2019 14:42

Ešte nemala 25 rokov, keď jej „hľadači mozgov" ponúkli prácu v nadnárodnej americkej spoločnosti Johnson Controls. Začínala v bratislavskej centrále na oddelení záväzkov, tri a pol roka pôsobila v USA na pozíciu globálnej finančnej riaditeľky pre oddelenie nákupu celého koncernu. Dnes, po dvanástich rokoch v spoločnosti, je Kristína Gaál Drobcová viceprezidentkou pre finančné operácie pre oblasť Európy, Stredného východu a Afriky so sídlom v Bratislave a má 1500 zamestnancov na troch kontinentoch. Stretnutie s Ľubicou Hargašovou si dohodli priamo v jej pracovni, v novej inteligentnej budove, na brehu Dunaja.

190314_Drobcová_1
Stiahnuť audio súbor

Keď sa povie „viceprezidentka nadnárodnej americkej spoločnosti" mnohí z nás si predstavia vysokú, štíhlu, dravú manažérku v kostýme, v lodičkách s vysokým podpätkom. Kristína Gaál Drobcová navrhla Ľubici Hargašovej stretnutie v piatok, vtedy všetci pracovníci spoločnosti, aspoň v Bratislave, chodia do práce v neformálnom oblečení - najčastejšie v rifliach a tričku. Dámy kostým a paní sako vytiahnu opäť v pondelok. Je toto vraj dobrý štart na víkend.

190314_Drobcová_2
Stiahnuť audio súbor

Kristína Gaál Drobcová, viceprezidentka nadnárodnej spoločnosti Johnson Controls si v živote vybrala tú ťažšiu cestu a oplatilo sa. Je mladá a je úspešná. V tomto období ju čakajú náročné materské povinnosti. Spolu s manželom sa tešia na druhé dieťatko. Chvíľku si ho užije a potom opäť rozdelí svoj čas medzi dve lásky , ktoré sa vzájomne celkom dobre dopĺňajú.

Zdroj: RTVS


Ľubica Hargašová Foto: archív K.G.D.

Živé vysielanie
??:??