Slováci nepoľavujú z ambícií

Šport

Slováci nepoľavujú z ambícií

01. 12. 2017 14:10

V poradí XII. zimné paralympijské hry v Pjongčangu v Kórejskej republike odštartujú o necelých 100 dní. Športový sviatok sa začne slávnostným ceremoniálom 9. marca a potrvá do 18. marca. Medzi avizovanými 670 športovcami zo 45 krajín, čo predstavuje 24-percentný nárast v porovnaní so ZPH 2014 v Soči, nebudú opäť chýbať ani slovenskí reprezentanti. Ich výprava síce bude menej početná ako na predchádzajúcej zimnej paralympiáde, no medailové ambície zostávajú vysoké.

Vďaka výsledkom z MS 2015 a MS 2016 si zabezpečilo účasť družstvo v curlingu na vozíku a do Pjongčangu pocestuje na svoju druhú paralympiádu. V Soči obsadilo 6. miesto. V zjazdovom lyžovaní Slovensku pridelili tri mužské a dve ženské miestenky. Para hokejisti neuspeli v kvalifikácii a pod piatimi kruhmi budú chýbať.

"Tím ZPH 2018 je zatiaľ menej početný než v Soči 2014, ale veríme, že sa nám ho podarí rozšíriť ešte minimálne o dvoch športovcov vďaka bipartitným kartám, o ktoré chceme požiadať. Aktuálne sa celá výprava pohybuje na úrovni 30 osôb, z toho športovcov je pätnásť, teda presná polovica," uviedol vedúci Štábu ZPH 2018 Maroš Čambal.

"Vancouver a Soči boli z hľadiska medailového zisku pre Slovensko veľmi úspešné paralympiády. Naším snom je priblížiť sa k nim. Výprava je síce menej početná, ale ambície v oboch športoch sú medailové. Turín bol trochu 'zakliaty', ale od Vancouveru nám to medailovo sype a verím, že na to nadviažeme," vyhlásil predseda SPV Ján Riapoš.

Zdroj: TASR

Branislav Grman Foto: TASR

Živé vysielanie
??:??