Vstup do šampionátu nám nevyšiel

Slovenským hokejistom nevyšiel vstup do svetového šampionátu v Dánsku. V prestížnom derby s Čechmi ešte 10 sekúnd pred koncom viedli 2:1, napokon však svojmu tradičnému rivalovi podľahli 2:3 po predĺžení. Skóre otvoril v ôsmej minúte Michal Krištof, na začiatku druhej tretiny vyrovnal Dominik Kubalík, ale Andrej Sekera v 26.-tej minúte v presilovke poslal náš tím opäť do vedenia. Čechom sa podarilo vyrovnať zásluhou Martina Nečasa v hre bez brankára necelých 10 sekúnd pred koncom. Naši západní susedia zvíťazili vďaka gólu Dmitrija Jaškina v tretej minúte predĺženia.

Ani druhý zápas na majstrovstvách sveta nedopadol podľa našich predstáv. Švajčiarom sme podľahli 0:2. Zverenci trénera Craiga Ramsayho najskôr inkasovali v prvej tretine z hokejky Tristana Scherweya, v druhej tretine spečatil výhru Helvétov vo vlastnom oslabení Mirco Müller.

Slováci sa najbližšie stretnú zajtra, v utorok 8. mája, s Rakúšanmi.

Zdroj: RTVS, TASR