Články / Správy

Humanitárna pomoc pre rohingských utečencov z Mjanmarska

Humanitárna pomoc pre rohingských utečencov z Mjanmarska 24. 11. 2017 | 16:30

V reakcii na aktuálne najväčšiu humanitárnu krízu v juhovýchodnej Ázii vypravili tento týždeň zo Slovenska materiálnu pomoc pre rohingských utečencov z Mjanmarska.

Šéf parlamentu by mal vysvetliť svoje vystúpenie v ruskej Dume

Šéf parlamentu by mal vysvetliť svoje vystúpenie v ruskej Dume 24. 11. 2017 | 16:27

Predseda Národnej rady Andrej Danko by mal parlamentnému zahraničnému výboru vysvetliť svoje vystúpenie v ruskej Štátnej dume.

Energetická bezpečnosť Slovenska je lepšia ako pred rokmi

Energetická bezpečnosť Slovenska je lepšia ako pred rokmi 24. 11. 2017 | 16:21

Energetická bezpečnosť Slovenska vyzerá lepšie ako pred pár rokmi. Skonštatoval to podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič v rámci príprav na oficiálnu prezentáciu 3. správy o stave Energetickej ú ...

Ľuďom by pomohlo zníženie daní

Ľuďom by pomohlo zníženie daní 24. 11. 2017 | 16:20

Vláda by namiesto zavedenia vyšších príplatkov za prácu v noci a počas sviatku a stanovenia príplatkov za prácu v sobotu a nedeľu mala radšej zamestnancom znížiť dane a odvody.

Zdravie Slovákov

Zdravie Slovákov 24. 11. 2017 | 16:01

Európska komisia zverejnila správu o zdravotných profiloch 28 členských krajín EÚ za rok 2017. Podľa nej sa zdravotný stav obyvateľov Slovenska od roku 2000 zlepšil, stále však zaostáva za priemerom ún ...

Vianočné trhy v Bratislave

Vianočné trhy v Bratislave 24. 11. 2017 | 16:00

V centre Bratislavy začína vládnuť vianočná atmosféra. Začali sa totiž Vianočné trhy, ktoré budú na Hlavnom, Františkánskom a Hviezdoslavovom námestí.

Prezident Kiska v mexickom Senáte

Prezident Kiska v mexickom Senáte 23. 11. 2017 | 14:07

Prezident Andrej Kiska vystúpil na pôde Senátu mexického parlamentu. Aj keď sú obe krajiny geograficky vzdialené, nemalo by to podľa neho byť prekážkou plného využitia potenciálu vzájomnej spolupráce. Zároveň zdôraznil, že Slovensko a Mexiko by mohli spolupracovať i v ďalších oblastiach, akými sú napríklad inovácie, veda, výskum či kultúra. Vyjadril tiež osobné znepokojenie z rastu nacionalizmu, populizmu, extrémizmu a z vytrácania tolerancie zo spoločnosti. Andrej Kiska vystúpil v mexickom Senáte vôbec ako prvý slovenský prezident.

Premiér Fico o premiestnení EMA

Premiér Fico o premiestnení EMA 23. 11. 2017 | 14:06

Premiér Robert Fico kritizoval veľké krajiny Európskej únie za ich prístup pri rozhodovaní o premiestnenie dvoch európskych agentúr zo Spojeného kráľovstva. Povedal. že takéto záležitosti budú úniu roz ...

Slovenská diplomacia reaguje na pokusy falšovať históriu

Slovenská diplomacia reaguje na pokusy falšovať históriu 23. 11. 2017 | 14:05

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR odmieta opakujúce sa pokusy ruských médií o falzifikáciu historických udalostí spojených s inváziou vojsk Varšavskej zmluvy do Československa v roku 1968. Podľa štátneho tajomníka rezortu diplomacie Ivana Korčoka, „pravdu si nemožno podrobiť propagandou." Slovensko bude protestovať voči článkom v oficiálnych ruských médiách, podľa ktorých by malo byť Československo vďačné Sovietskemu zväzu za rok 1968. Po zasadnutí vlády to uviedol druhý štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Lukáš Parízek s tým, že záležitosť bude komunikovaná veľvyslancovi Ruskej federácie na Slovensku a konkrétne kroky podnikne aj naše zastupiteľstvo v Moskve.

Každý Slovák minie ročne na nákupy viac ako 5000 eur

Každý Slovák minie ročne na nákupy viac ako 5000 eur 23. 11. 2017 | 14:05

Posledný novembrový piatok, tzv. Black Friday, ktorý tento rok pripadol na 24. novembra, sa tradične považuje za pomyselný štart predvianočnej nákupnej horúčky. Využívajú ho obchodné reťazce či e-shopy ...

Živé vysielanie
??:??