Články / Téma dňa

Nezamestnanosť naďalej klesá

Nezamestnanosť naďalej klesá 21. 04. 2017 | 13:03

Nezamestnanosť na Slovensku naďalej klesá. Na úradoch práce bolo 219-tisíc uchádzačov schopných nastúpiť do zamestnania, čo je o 9,5 tisíc menej ako vo februári. Čo sa podpísalo pod ďalší pokles?

Otázniky nad oceliarskym koncernom

Otázniky nad oceliarskym koncernom 20. 04. 2017 | 11:37

Možný predaj US Steel sa môže skomplikovať. Krajský súd zadržal dve tretiny pozemkov pod fabrikou v prospech americkej firmy. Ide o siahodlhý súdny spor spred takmer dvadsiatich rokov. Americká poraden ...

Protest proti korupcii

Protest proti korupcii 19. 04. 2017 | 13:37

Tisícky ľudí vyšli v utorok podvečer do ulíc Bratislavy protestovať proti korupcii v slovenskej politike. Napriek daždivému počasiu zaplnili celé Námestie SNP v centre hlavného mesta. Protestný pochod zorganizovali stredoškoláci, a to bez politickej podpory. Úradu vlády adresovali memorandum, v ktorom žiadali okrem iného dôsledne vyšetriť korupčné kauzy.

Bane sa pripravujú na útlm

Bane sa pripravujú na útlm 18. 04. 2017 | 12:12

Hornonitrianske bane sa pripravujú na útlm baníctva a tak sa začínajú orientovať na iné projekty. Začali pestovať zeleninu, chovajú ryby, pozornosť venujú aj strojárskym aktivitám a turizmu.

Nákupná horúčka na Zelený štvrtok

Nákupná horúčka na Zelený štvrtok 13. 04. 2017 | 12:17

Dnešný deň je pre Slovákov už tradične nielen cestovný, ale aj nákupný. Podľa štatistík a skúseností obchodníkov sa väčšina zákazníkov zásobuje práve na Zelený štvrtok. Supermarkety sú pritom otvorené aj v piatok, sobotu a často aj na Veľkonočný pondelok. Situácia sa čoskoro zmení. V júni totiž vstupuje do platnosti novela Zákonníka práce, ktorá zakáže predaj cez sviatky. Pokračuje Gabriela Kajtárová.

Pašie v jazzovom prevedení

Pašie v jazzovom prevedení 12. 04. 2017 | 16:32

Umučenie a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista je témou mnohých umeleckých diel. Stvárniť pašie v jazzovom žánri sa po prvýkrát na Slovensku pokúsili umelci z Katedry hudby Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Projekt vznikol pred siedmimi rokmi v Spojených štátoch amerických a na Slovensku mal v týchto dňoch premiéru, ktorú navštívila Jana Obrancová.

Dobrovoľník roka 2016

Dobrovoľník roka 2016 11. 04. 2017 | 12:22

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí udeľovalo ocenenie Dobrovoľník roka. Výnimočnú cenu dostala in memoriam Veronika Terézia Racková, ktorá vlani zahynula počas misijnej činnosti v Južnom Sudáne. Viac o udelených oceneniach povie Vlado Maťo.

Pitná voda dostupná už aj pre Rómov v Dobšinej

Pitná voda dostupná už aj pre Rómov v Dobšinej 10. 04. 2017 | 13:58

V Dobšinej majú automat na vodu. Vyriešili tak problém s pitnou vodou v rómskej osade, v ktorej netiekla už 13 rokov. Miestni využívali potok aj vodu stekajúcu z kopca. Nový zdroj si obyvatelia pochvaľ ...

Trnavská automobilka žiada investičnú pomoc

Trnavská automobilka žiada investičnú pomoc 7. 04. 2017 | 13:55

Automobilka PSA žiada poskytnutie štátnej investičnej pomoci na realizáciu projektu rozšírenia výroby v Trnave, a to na spustenie výroby nového vozidla segmentu B. Vyplýva to z investičného zámeru zver ...

Parlament zrušil Mečiarove amnestie

Parlament zrušil Mečiarove amnestie 6. 04. 2017 | 16:27

Poslanci Národnej rady (NR) SR dnes zrušili amnestie Vladimíra Mečiara z 3. marca a 7. júla 1998 a milosť exprezidenta Michala Kováča svojmu synovi z 12. decembra 1997. Dosiahli to prijatím uznesenia, za ktoré hlasovalo 129 členov snemovne zo 144 prítomných. Hlasovanie si prišli osobne pozrieť aj viacerí členovia vlády na čele s premiérom Robertom Ficom. Uznesenie podporili všetci prítomní poslanci Smeru-SD, SNS, Mostu-Híd, SaS, OĽaNO-NOVA aj Sme rodina. Kladne hlasovali aj všetci nezaradení poslanci okrem Petra Marčeka. Poslanci ĽSNS nehlasovali, okrem Natálie Grausovej, ktorá bola proti.

Živé vysielanie
??:??