Stretnutie premiérov Slovenska a Maďarska

Téma dňa

Stretnutie premiérov Slovenska a Maďarska

13. 06. 2018 12:41

Krajiny Vyšehradskej štvorky sú veľmi efektívne pri presadzovaní názorov ľudí stredoeurópskeho regiónu, povedal v utorok v Budapešti predseda vlády Peter Pellegrini po schôdzke s maďarským premiérom Viktorom Orbánom.

„Základom našej prosperity je jednota. Keď Slovenská republika prevezme predsedníctvo vo V4 (1. júla 2018), jednota musí byť základ. Nesmieme sa začať rozchádzať na niektorých otázkach, ale vždy si veci vedieť doma veľmi zodpovedne a priamo vyrokovať," dodal Peter Pellegrini po schôdzke v rámci jednodňovej oficiálnej návštevy Maďarska. Potvrdil, že chce pokračovať v budovaní dobrých vzťahov Slovenska s Maďarskom, pretože je to dobré pre ľudí, ekonomiku i región.

Viktor Orbán podčiarkol, že slovensko-maďarská spolupráca a partnerstvo V4 prispievajú k spoločnému európskemu úspechu. „V4 už nie je zoskupením chudobných krajín, ale krajín, ktoré charakterizujú hospodárska dynamika, disciplinované hospodárenie a veľké plány," dodal predseda maďarskej vlády.

Predsedovia vlád sa dohodli i na rozpracovaní projektu vysokorýchlostnej železnice, ktorá povedie z Varšavy cez Bratislavu do Budapešti.

Zdroj: TASR

Branislav Grman Foto: TASR

Živé vysielanie
??:??