Redakcia

Články

Redakcia

26. 06. 2013 15:40

PhDr. Mária Mikušová  DSC_5533.jpg

 
Čo robím v RSI a ako dlho:  Riadim malý rozhlasový Babylon.  Táto činnosť zaberá desatinu môjho 40 ročného  rozhlasového  života. 
 
Čo ma baví a zaujíma mimo práce:  Úspechy iných, rodina a priatelia, mnou ešte nepoznané miesta. 
 
Čo ma dokáže nadchnúť a čo vyviesť z miery:  Nadchýna ma život a z miery ma niekedy vyvádzajú politici a vždy arogancia.
 
Moje krédo:  Keď sa potkneš aspoň vieš, že nejdeš dozadu.Ingrid Slaninková DSC_5247.jpg

 
Čo robím v RSI:  V redakcii  pracujem  už vyše 18 rokov a od  začiatku pripravujem  rubriku „Slovensko a krajania“ v ktorej mapujeme  život a aktivity Slovákov v zahraničí.  Navštívila som  mnohé slovenské komunity žijúce na európskom  kontinente, ale aj v Argentíne, Uruguaji a USA. 
 
Čo ma dokáže nadchnúť: Dodnes sa teším z každého úspechu slovenského umu v zahraničí a  skladám klobúk pred tými, ktorí  sa v neľahkých  začiatkoch, veľakrát ďaleko od rodiska, dokázali uplatniť  a vďaka svojim úspechom preslávili naše malé Slovensko. V súkromí je to úsmev mojej takmer štvorročnej neterky Hanky.
 
Čo ma dokáže vyviesť z miery: Ľudská hlúposť.
 
Moje krédo:  Žiť život naplno!
 
 

Branislav Grman DSC_5611.jpg

 
Čo robím v RSI: V Slovenskom rozhlase  pracujem od roku 1999, v Krajanskej redakcii som piaty rok.  Venujem sa politike i športu a s radosťou informujem o každom slovenskom úspechu na medzinárodnom poli.  
 
Čo ma baví mimo práce: Vo svojom voľnom čase sa rád prechádzam po Bratislave. Radosť mi prináša aj cestovanie  po Európe, poznávanie histórie a stretávanie nových ľudí.  Uvoľnenie mi prináša šach.

Čo ma dokáže nadchnúť: Slovenské úspechy vo svete i krásna slovenská príroda.    
 
Moje krédo:  Pracuj len, radosť príde sama!


Martin Haraj


Čo robím v RSI:  So Slovenským rozhlasom externe spolupracujem od roku 1998, ale jeho stabilnou súčasťou som sa stal v roku 2002 práve v Krajanskej redakcii RSI. V júni 2006 som si “odskočil“ na celonárodný okruh Rádio Slovensko a v roku 2008 som sa vrátil do svojho staronového pôsobiska. Pod palcom mám témy ekonomické, ekologické, zavše vedecké. Ale s chuťou “fušujem“ aj do kultúry.

Čo ma dokáže nadchnúť: Dobrá kuchyňa, bujará spoločnosť, dlhé letné večery v Starom Meste Bratislavy, Debbusyho orchestrálka More a zmysel pre detail Albína Brunovského.

Moje krédo: Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy, ale naštve toľko ľudí, že stojí za to si ju udržať :-)

Ľubica Hargašová

DSC_5646.jpg

Elena Seeber

V rozhlase pracujem od roku 2013. Pôsobila som najprv v nemeckej redakcii a od roku 2017 som sa pridala ku krajanskej redakcii. Venujem sa najmä sociálnym témam, no a objavujem pre vás poslucháčov i rôzne turistické zákutia a skryté miesta histórie. Keďže som vyštudovala politológiu, nevyhýbam sa ani výsostne politickým otázkam.

Nadchnúť ma dokáže všeličo: dobrá kniha, zaujímavá relácia v rádiu alebo aj jazda autom po vidieku.

Moje aktuálne krédo je: Vychovať štyri deti a pritom neprísť o rozum. Samozrejme je v tom istá dávka nadsázky, pretože mať rodinu je jedna z najúžasnejších vecí na svete.

Elena Seeber_RSI.jpg

RSI

Živé vysielanie
??:??