Naši a svetoví - Sofia Tureková, úspešná módna návrhárka

Naši a svetoví

Naši a svetoví - Sofia Tureková, úspešná módna návrhárka

01. 06. 2017 16:51

Má ešte len 21 rokov ,ale už má za sebou úspešnú módnu prehliadku v New Yorku , dve výstavy v Paríži a v Londýne a jej modely padli do oka aj americkej speváčke, skladateľke, moderátorke a herečke Kelly Rowland. Rodáčka z Piešťan Sofia Tureková, študentka prestížnej umeleckej vysokej školy Saint Martins vo Veľkej Británii, prišla na chvíľku domov , aby pomohla pri príprave výstavy vlastných modelov aj v rodnom meste a stretla sa aj s Ľubicou Hargašovou.

RSI_170601_N a S_Sofia_Tureková 1
Stiahnuť audio súbor

Sofia Tureková nie je dievča, ktoré sa len tak vybralo za úspechom z Piešťan , cez Trenčín a Bratislavu do Londýna. Cestu k odvahe preraziť vo svete si začala budovať už v 17- tich. Bola na ročnom výmennom pobyte v Kanade a už tam začala organizovať módne prehliadky. A potom to už išlo samospádom. Nuž kto vie ten vie.

RSI_170601_N a S_Sofia_Tureková 2
Stiahnuť audio súbor

Ak sa chcete bližšie zoznámiť s tvorbou návrhárky Sofie Turekovej ,ktorá už rok študuje na prestížnej umeleckej vysokej škole v Londýne, máte možnosť. Stačí od 9. júna až do 8. júla navštíviť svetoznáme kúpele Piešťany, galériu Magna.

Ľubica Hargašová Foto: archív S.T.

Živé vysielanie
??:??