Tomáš Griger – vedie sklársku spoločnosť v Dubaji

Naši a svetoví

Tomáš Griger – vedie sklársku spoločnosť v Dubaji

09. 04. 2019 16:46

Bol tesne po vysokej škole a spolu s manželkou čakali prvé dieťa. Vtedy prišla ponuka zastupovať českú sklársku spoločnosť v Dubaji. Veľmi ho museli chcieť, lebo počkali kým v rodine nebudú traja a urobili dobre. Tatranec, absolvent Ekonomickej univerzity v Prahe Tomáš Griger už päť rokov vedie na Arabskom polostrove pobočku spoločnosti, ktorá inštaluje svetelné zariadenia do luxusných budov na celom polostrove. Nedávno bol s manželkou Mirkou a už aj s tromi deťmi, pozrieť príbuzných na Kysuciach a v Tatrách. Stretol sa aj s Ľubicou Hargašovou.

Griger_1
Stiahnuť audio súbor

Keď manželia Tomáš a Mirka Grigerovci, ona Kysučanka, on Tatranec, obaja inžinieri ekonómie odchádzali pred siedmimi rokmi do Dubaja bola to pre nich výzva. Spočiatku obaja pracovali, dnes sa Mirka stará skôr o deti a Tomáš sa naplno venuje práci . Tak si to predstavovali?

Griger_2
Stiahnuť audio súbor

Tak, ak sa náhodou chystáte do Dubaja a navštívite metro, operu, alebo najväčšie nákupné centrum spomeňte si, že tie krásne svietidlá sú tam aj vďaka našincovi Tomášovi Grigerovi zo Spišskej Belej.

Ľubica Hargašová, Foto: Flickr/Lisa Ouellette

Živé vysielanie
??:??