Michal Krištof, architekt pôsobiaci v Čechách

Naši a svetoví

Michal Krištof, architekt pôsobiaci v Čechách

15. 04. 2019 12:27

U susedov v Českej republike o ňom tvrdia, že medzi architektmi žiari ako kométa. Je mladý, dravý, nápaditý a darí sa mu. Jeho rukopis má napríklad známa pražská štvrť Waltrovka, jeho ateliér vyhral súťaž na stavbu sídla Lesov Českej republiky sa 450 miliónov korún, atď. atď . A pritom Michal Krištof ešte nemá tridsať a už vedie tri architektonické ateliéry. Dva u susedov a jeden na Slovensku. Pred týždňom bol v Bratislave a stretol sa aj s Ľubicou Hargašovou.

Krištof_1
Stiahnuť audio súbor

Michal Krištof je rodákom z Turca. Už počas štúdia architektúry v Brne bol výnimočný , neuspokojil sa len s tým čo mu ponúkali učebnice, stále hľadal nové možnosti. Inicioval pre študentov stretnutia s uznávanými architektmi z okolitých krajín. Za svoje aktivity dostal cenu rektora. Dnes v ateliéroch, ktoré vybudoval spolu s kamarátom a spolužiakom Ondrejom Chybíkom zamestnáva 50 nápaditých mladých ľudí.

Krištof_2
Stiahnuť audio súbor

Pre architekta Michala Krištofa a jeho tím je budúcnosť predovšetkým o výzvach. Ktovie, čo všetko už bude mať za sebou tak o 20 rokov, možno aj ten mrakodrap v New Yorku, alebo základňu na Mesiaci. Nuž, komu sa nelení, tomu sa zelení.


Ľubica Hargašová, Foto: BrooklynJohn/Pixabay

Živé vysielanie
??:??