V pondelok o body s Ruskom

Slovenskí hokejoví reprezentanti na MS v Rige v nedeľu zdolali Veľkú Britániu 2:1 a v A-skupine im patrilo s plným počtom 6 bodov priebežné druhé miesto o skóre za vedúcimi Rusmi. Slováci napokon zvíťazili aj vo svojom treťom zápase. V stretnutí dvoch doteraz nezdolaných tímov si v pondelok poradili s Ruskom 3:1 a v tabuľke základnej A-skupiny už majú plný počet 9 bodov.

Slováci išli do vedenia v 31. minúte, keď sa vo svojom prvom zápase na MS presadil Miloš Kelemen. O náskok však prišli už o 66 sekúnd po góle Alexandra Barabanova v presilovke. Víťazný gól Slovenska strelil v 54. minúte obranca Martin Gernát v presilovke. Na 3:1 uzavrel kapitán Marek Ďaloga strelou do prázdnej bránky.

Slováci majú pred sebou dva dni zápasového voľna. Na ďalší zápas nastúpia vo štvrtok 27. mája od 15.15 proti Švajčiarsku. Rusi odohrajú ďalší duel v stredu od 15.15 proti Dánsku.