Pečie celé Slovensko
Pečie celé Slovensko

Ocenil športovcov z Tokia

Ocenil športovcov z Tokia

Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) ocenil medailistov aj ďalších účastníkov olympijských hier v Tokiu. Slávnostná bodka za podujatím, ktoré sa pre pandémiu koronavírusu uskutočnilo s ročným oneskorením, padla v utorok.
SOŠV odmenil najúspešnejších olympionikov aj finančne, symbolické šeky si osobne prevzali strelecká šampiónka Zuzana Rehák Štefečeková, strieborný golfista Rory Sabbatini či členovia bronzového štvorkajaka Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek. Chýbal kajakár Jakub Grigar, strieborný medailista z OH 2020 bude tento týždeň súťažiť na majstrovstvách sveta v Čunove. "Mali sme čo oslavovať. Úspechy, ktoré dosiahli naši reprezentanti na OH, sú príjemným potešením pre každého športového fanúšika. Forma finančnej odmeny nie je motivačným faktorom, oni reprezentujú našu krajinu bez ohľadu na ňu. Je to poďakovanie, som rád, že SOŠV aj v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR pristupuje aj k takejto forme ohodnotenia. To, že sme dnes mali príležitosť odovzdať symbolické šeky, bolo veľmi príjemným okamihom tohto podujatia," povedal Siekel.
Rehák Štefečeková, Sabbatini a posádka štvorkajaka pokrstili golfovými loptičkami oficiálnu publikáciu SOŠV s názvom TOKIO 2020. Sabbatinimu v golfovom rezorte odhalili aj pamätnú tabuľu na počesť strieborného úspechu.

Zdroj: TASR

Iveta Michalíková Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame