Pečie celé Slovensko
Pečie celé Slovensko

Monitorovaciu skupinu EP vyzval na odchod

Monitorovaciu skupinu EP vyzval na odchod

Nezaradený poslanec Národnej rady SR a expremiér Peter Pellegrini kritizoval postup monitorovacej skupiny Európskeho parlamentu pre demokraciu, právny štát a základné práva pri návšteve na Slovensku. Namieta, že sa jej členovia nestretli so zástupcami opozície, iba koalície. Hovorí o tendenčnom prístupe. Vyzval ich, aby opustili SR a nevydávali tendenčné správy. "Nestretla sa s relevantnými subjektami z opozície, čo považujem za absolútnu chybu. Preto si myslím, že akékoľvek závery tejto misie sú irelevantné a budú jednostranné," vyhlásil a odporučil "holandskej europoslankyni so svojimi kumpánmi", aby si "zbalili kufre", a keď mienia na Slovensku pôsobiť tendenčne a jednostranne, aby odleteli späť do Bruselu a voči Slovensku nevydávali žiadne vyjadrenia ani hodnotiace správy.

Pellegrini považuje za neprípustné, aby sa akákoľvek takáto skupina zo zahraničia na Slovensku stretávala len s tým, s kým chce, a na základe toho vydávala stanoviská. Odmieta krivenie obrazu o Slovensku.

Holandská europoslankyňa Sophie in 't Veldová vysvetlila, že skupina sa na Slovensku stretla s ľuďmi na základe ich funkcie a pozície, nie na základe ich politickej príslušnosti. Zároveň poznamenala, že v pracovnej skupine je zastúpená každá politická frakcia europarlamentu.

Zdroj: TASR

Iveta Michalíková Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame