Pečie celé Slovensko 2. séria
Pečie celé Slovensko 2. séria

Podpísali memorandum o spolupráci

Podpísali memorandum o spolupráci

Slovenský minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) podpísal v stredu so svojím kórejským náprotivkom I Čongom-supom memorandum o spolupráci, vďaka ktorému Slovensko posilní svoje vzťahy s Južnou Kóreou v oblasti obrany a bezpečnosti. Išlo zároveň o vôbec prvé oficiálne rokovanie ministrov obrany Južnej Kórey a Slovenska. Naď počas svojej oficiálnej návštevy Južnej Kórey absolvoval v Soule viacero pracovných stretnutí, vrátane rokovania s kórejským ministrom obrany.
Ústrednou témou rokovaní bola okrem prehlbovania spolupráce aj ruská agresia na Ukrajine. Súčasťou rokovaní s kórejskými partnermi boli tiež diskusie o možnostiach uplatnenia slovenských spoločností v Južnej Kórei a v širšom regióne či otázky zapojenia potenciálu Slovenska v oblasti vedy a výskumu.
Naď so svojím rezortným kolegom hovoril aj o možnostiach budúcej spolupráce v oblasti vojenskej kybernetickej obrany. Kórejská republika totiž vzhľadom na svoje vojensko-politické ukotvenie a ekonomicko-technologický potenciál predstavuje pre SR v tejto oblasti perspektívneho partnera pre spoluprácu.

Zdroj: TASR

Iveta Michalíková Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame