MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022

Prezidentka ocenila 25 osobností

Prezidentka ocenila 25 osobností

Prezidentka Zuzana Čaputová odovzdala v nedeľu počas slávnostného večera v budove Slovenskej filharmónie v Bratislave vyznamenania 25 osobnostiam z politického, vedeckého, kultúrneho a spoločenského života. Štátne vyznamenania udelila aj tento rok v náhradnom termíne.

Zita Ádámová získala za mimoriadne zásluhy o rozvoj krajiny v oblasti školstva a národnostného školstva Rad Ľudovíta Štúra II. triedy. Maria Bartuszová dostala za mimoriadne šírenie dobrého mena Slovenska v zahraničí in memoriam Rad Ľudovíta Štúra I. triedy.

Kvetoslavu Berkyovú vyznamenali Medailou prezidenta za významné zásluhy o rozvoj v sociálnej oblasti, najmä v oblasti práce s marginalizovanými komunitami.

Irena Brežná získala za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Pribinov kríž II. triedy a Vojtech Čelko si vyslúžil Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenska v oblasti vedy, ako aj za šírenie nášho dobrého mena v zahraničí.

Viliam Dobiáš získal za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenska v sociálnej oblasti, najmä v oblasti zdravotníctva Rad Ľudovíta Štúra I. triedy. Alžbeta Gwerková-Gollnerová dostala in memoriam Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o demokraciu a jej rozvoj a tiež za ľudské práva a slobody a ich ochranu.

Za mimoriadny rozvoj v oblasti kultúry získala Milota Havránková Pribinov kríž I. triedy. Mariánovi Hossovi udelili Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenska v oblasti športu a Jozef Kabaň obdržal rovnaké ocenenie za mimoriadne šírenie dobrého mena Slovenska v zahraničí najmä v oblasti dizajnu.

Sergeja Kopčáka ocenila prezidentka za mimoriadne šírenie dobrého mena Slovenska v zahraničí Radom Ľudovíta Štúra II. triedy. Štefan Kopecký získal Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o demokraciu a jej rozvoj a tiež za rozvoj ľudských práv a slobôd a ich ochranu. Margita Kosturíková dostala in memoriam Kríž Milana Rastislava Štefánika I. triedy za zásluhy o záchranu ľudského života s nasadením vlastného života.

Milan Lapin obdržal Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj vednej oblasti a Mária Mačošková získala za významné zásluhy o rozvoj Slovenska v kultúrnej oblasti Medailu prezidenta Slovenskej republiky.

Rad Ľudovíta Štúra I. triedy získal za mimoriadne zásluhy o rozvoj v sociálnej oblasti a v oblasti zdravotníctva Jozef Mašura. Michal Mego získal Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti vedy, najmä onkológie. Rovnaké ocenenie udelili za mimoriadny rozvoj v oblasti kultúry aj Petrovi Mikulíkovi.

Zuzana Mináčová obdržala Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj a za rozvoj Slovenska v oblasti kultúry a umenia získala Rad Ľudovíta Štúra II. triedy Jana Oľhová.

Laure Špánikovej udelili Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o demokraciu a jej rozvoj a tiež za ľudské práva a slobody a ich ochranu. Za mimoriadne zásluhy o rozvoj v športovej oblasti získal Rad Ľudovíta Štúra II. triedy Matej Tóth.

Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o demokraciu a jej rozvoj a tiež za rozvoj ľudských práv a slobôd a ich ochranu získali in memoriam Albert Púčik, Eduard Tesár a Anton Tunega.

Zdroj: SITA

Martin Haraj Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame