Redakcia

Redakcia

Jozef Bohunický

Čo robím v RSI:

V Rádiu Slovakia International pracujem od jesene 2017 a najčastejšie pripravujem štvrtkové relácie. Zaujímajú ma osudy ľudí, čo sa im stalo a ako dokázali prekonať peripetie života, ale aj využiť príležitosti. Od januára 2018 pripravujem v spolupráci s historikmi z Historického ústavu SAV cyklus Storočnica Československa.

Čo ma dokáže nadchnúť:

Sny. Ak im aspoň trochu uveríme, tak nám dajú kopu energie, ale musíme mať aj odvahu ich realizovať. Mám rád dobré divadlo, poučenie z histórie aj inšpiráciu kultúr národnostných menšín žijúcich na Slovensku.

Čo ma dokáže vyviesť z miery:

Nespravodlivosť a arogancia a tiež smutné udalosti, ktorým nedokážem zabrániť.

Moje krédo: Ži a nechaj žiť!

Kontakt: jozef.bohunický@rtvs.sk

Branislav Grman

Čo robím v RSI: V Slovenskom rozhlase pracujem od roku 1999, v Krajanskej redakcii od roku 2007. Venujem sa politike, histórii i športu a s radosťou informujem o každom slovenskom úspechu na medzinárodnej scéne.

Čo ma baví mimo práce: Vo svojom voľnom čase sa rád prechádzam po Bratislave. Radosť mi prináša aj cestovanie po Slovensku i Európe, poznávanie histórie a stretávanie nových ľudí.


Čo ma dokáže nadchnúť: Slovenské úspechy vo svete i naša krásna príroda.

Moje krédo: Pracuj len, radosť príde sama!

Kontakt: branislav.grman@rtvs.sk

Martin Haraj

Čo robím v RSI: Členom "krajanského tímu" som sa stal v roku 2002. V júni 2006 som si "odskočil" na celonárodný okruh Rádio Slovensko a v roku 2008 som sa vrátil do svojho staronového pôsobiska. Pod palcom mám témy ekonomické, vedecké a ekologické, no s chuťou "fušujem" aj do kultúry.

Čo ma dokáže nadchnúť: duchaplné bonmoty, balkánska kuchyňa, letné podvečery v uličkách bratislavského Starého Mesta, Liptov na jeseň, obrazy Martina Gerboca a zalievaná "neska" Pištu Vandala.

Moje krédo: Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy, ale naštve toľko ľudí, že stojí za to si ju udržať :-)

Kontakt: martin.haraj@rtvs.sk

Elena Seeber

Čo robím v RSI: V rozhlase pracujem od roku 2013. Pôsobila som najprv v nemeckej redakcii a od roku 2017 som sa pridala ku krajanskej redakcii. Venujem sa najmä sociálnym témam, ale objavujem pre vás poslucháčov i rôzne turistické zákutia a skryté miesta histórie. Keďže som vyštudovala politológiu, nevyhýbam sa ani výsostne politickým otázkam.

Čo ma dokáže nadchnúť: dobrá kniha, zaujímavá relácia v rádiu alebo aj jazda autom po vidieku.

Moje krédo: Vychovať štyri deti a neprísť pri tom o rozum. Samozrejme, je v tom istá dávka nadsádzky, pretože mať rodinu je jedna z najúžasnejších vecí na svete.

Kontakt: elena.seeber@rtvs.sk

Ingrid Slaninková

Čo robím v RSI: V Krajanskej redakcii pracujem od začiatku vysielania v roku 1993. Pripravujem rubriku „Slovensko a krajania". Mapujeme v nej život a aktivity Slovákov v zahraničí. Navštívila som mnohé slovenské komunity žijúce na európskom kontinente, ale aj v USA, Argentíne či Uruguaji.

Čo ma dokáže nadchnúť: Teším sa z každého úspechu slovenského umu v zahraničí. Skladám klobúk pred tými, ktorí sa v neľahkých začiatkoch, veľakrát ďaleko od rodiska, dokázali uplatniť a vďaka svojim úspechom preslávili naše malé Slovensko. V súkromí je to vôňa ruže, dobrá kniha, kvalitné vínko a úsmev mojich neterí Veroniky a Hanky.

Čo ma dokáže vyviesť z miery: Ľudská hlúposť.

Moje krédo: Žiť život naplno!

Kontakt: ingrid.slaninkova@rtvs.sk
RSI

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame