Zlatý pedál pre Sagana

Cestný cyklista Peter Sagan obhájil minuloročný triumf v ankete Slovenského zväzu cyklistiky Zlatý pedál 2016. Druhé miesto obsadil paracyklista Jozef Metelka a tretí skončil Patrik Tybor. Dvadsaťšesťročný Sagan má za sebou mimoriadne úspešný rok. Prvýkrát získal pre Slovensko titul majstra Európy, v katarskej Dauhe obhájil titul svetového šampióna v cestnej cyklistike. Na Tour de France si piatykrát vybojoval prvenstvo v bodovacej súťaži o zelený dres, získal tri etapové triumfy a stal sa najbojovnejším pretekárom celého podujatia.
Jozef Metelka patril k najúspešnejším slovenským reprezentantom na letných paralympijských hrách v Riu de Janeiro. Zbieral kovy aj na majstrovstvách sveta v talianskom Montichiari a počas roka vytvoril nový svetový rekord v stíhačke a v kategórii MC4 bol líder Svetového pohára.