Pečie celé Slovensko
Pečie celé Slovensko

Zomrel bývalý prokurátor Michal Serbin

Zomrel bývalý prokurátor Michal Serbin

Vo veku 68 rokov zomrel bývalý prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry Michal Serbin. Dozoroval kauzu zavlečenia Michala Kováča mladšieho do Rakúska. Z toho činu obžaloval Serbin 13 ľudí vrátane bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivana Lexu. Až po zrušení amnestií Vladimíra Mečiara v roku 2017 sa obžalobou začal zaoberať Okresný súd Bratislava II. Serbina od podania obžaloby 24 hodín denne museli strážiť ozbrojení policajti. Tlak na jeho osobu sa odrazil aj na jeho psychike a v roku 2003 skončil na psychiatrii. Neskôr odišiel do invalidného dôchodku.

„Bývalý prokurátor Michal Serbin bol človek na svojom mieste, bol vzorom ľudí, akých Slovensko potrebuje." Premiér Eduard Heger si týmito slovami na sociálnej sieti pripomenul zosnulého Serbina. Zároveň vyjadril úprimnú sústrasť pozostalej rodine.

„Ľudia ako prokurátor Michal Serbin sú vzorom pre všetkých právnikov, ktorým záleží na spravodlivosti na Slovensku." Uviedla to ministerka spravodlivosti Mária Kolíková v reakcii na úmrtie Serbina. Rodine vyjadrila úprimnú sústrasť. "Prokurátor Michal Serbin preukázal svoju statočnosť a odvahu v čase, keď musel vedieť, že za to bude trpieť," povedala Kolíková.

"Jeho smrťou sa končí jedno z dôležitých období Slovenska, na ktoré však Slováci nemôžu byť hrdí," zdôraznil bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok.

Zdroj: TASR

Iveta Michalíková Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame