MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022

Milan Ján Pilip ocenil aktivity Slovákov v Poľsku

Milan Ján Pilip ocenil aktivity Slovákov v Poľsku

Galéria

4-podvlk-1-400x255.jpg 5-jablonka-ide-1-400x250.jpg 2-arcibiskup-400x320.jpg 15-titulka-do-textu-400x229.jpg 6-vojvoda-400x357.jpg 14-vysne-lapse-1-400x250.jpg

Predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Milan Ján Pilip v uplynulých dńoch uskutočnil pracovnú návštevu Poľska počas ktorej sa zoznámil so životom slovenskej menšiny žijúcej na poľskej strane Spiša a Oravy.

O aktuálnych otázkach zo života krajanov u našich severných susedov rokoval s veľvyslancom SR v Poľsku Andrejom Drobom a generálnym konzulom Tomášom Kašajom. Predsedu úradu prijal aj arcibiskup metropolita krakovský Marek Jedraszewsky a vojvoda Malopoľského vojvodstva Lukasz Kmita.

Okrem Varšavy a Krakowa Milan Ján Pilip navštívil slovenské obce Podvlk, Jablonku, Vyšné Lapše, Kacvín, Nedecu a Novu Belu, ktorej obyvatelia ešte aj v súčasnosti odstrańujú následky ničivého požiaru. Na stretnutiach ocenil aktivity tamojšej slovenskej komunity. Slovenským prostredím ho sprevádzal generálny tajomník Spolku Slovákov v Poľsku, Ľudomír Molitoris. Predseda úradu hovorí o obsahu stretnutí s členmi tejto organizácie.

Milan Ján Pilip_Poľsko Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Ingrid Slaninková Foto: TASR. www.uszz.sk

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame