Pečie celé Slovensko
Pečie celé Slovensko

Pápeža v nedeľu privítajú najvyšší ústavní činitelia

Pápeža v nedeľu privítajú najvyšší ústavní činitelia

Na Slovensko v nedeľu (12.9.) pricestuje pápež František. Na Letisku Milana Rastislava Štefánika v Bratislave ho popoludní privítajú prezidentka Zuzana Čaputová, predseda parlamentu Boris Kollár, premiér Eduard Heger a ďalší ľudia. Pápež priletí na Slovensko na štvordňovú pastoračnú cestu z Budapešti. Z letiska sa hlava katolíckej cirkvi presunie na ekumenické stretnutie na Apoštolskej nunciatúre, kde bude mať aj príhovor. Následne absolvuje aj súkromné stretnutie s členmi Spoločnosti Ježišovej.

Prezidentka Zuzana Čaputová oficiálne privíta pápeža Františka v pondelok (13. 9.) ráno v Prezidentskom paláci. Tam pápež absolvuje osobné stretnutie s prezidentkou, stretne sa s jej rodinou a prihovorí sa stovkám ľudí z rôznych oblastí, či už spoločenskej, kultúrnej alebo politickej.

V utorok (14.9.) pápež František navštívi východné Slovensko. Pred Mestskou športovou halou v Prešove je na programe božská liturgia svätého Jána Zlatoústeho, ktorej bude predsedať Svätý Otec. Následne sa v Košiciach na Luníku IX stretne s rómskou komunitou. Potom ho čaká na Štadióne Lokomotíva v Košiciach stretnutie s mladými. V podvečer odletí naspäť do Bratislavy.

V stredu (15. 9.) počas prikázaného sviatku Sedembolestnej Panny Márie sa ráno v Národnej svätyni v Šaštíne uskutoční modlitbové stretnutie s biskupmi a o 10:00 je na programe sv. omša a Svätý Otec bude mať homíliu. Ide o posledný oficiálny bod apoštolskej cesty pápeža na Slovensku. Následne sa hlava katolíckej cirkvi presunie na letisko v Bratislave. Na omši sa zúčastní aj prezidentka Zuzana Čaputová. Prítomná bude aj pri odlete pápeža Františka naspäť do Vatikánu.

Zdroj: TASR

Iveta Michalíková Foto: TASR