Pečie celé Slovensko
Pečie celé Slovensko

Hliadka C1 nedosiahla na zlato, má bronz

Hliadka C1 nedosiahla na zlato, má bronz

Slovenská hliadka 3xC1 získala bronzovú medailu na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Čunove. Trojica kanoistov Alexander Slafkovský, Marko Mirgorodský a Matej Beňuš neobhájila najcennejší kov spred roka zo španielskeho Seu d'Urgell. Slováci kraľovali tejto disciplíne na MS od roku 2009, odkedy bez prerušenia získali deväť titulov po sebe. V Čunove vybojovalo zlato Francúzi, striebro Česi.
" Chceli sme natiahnuť sériu, ale bohužiaľ. Išli sme ako tím, každý dal do toho maximum, ale situáciu sme teraz vyriešili v náš neprospech. Bronz je super, ale mrzí nás, že nemáme zlato," povedal Slafkovský.
Slovensko získalo predchádzajúcich deväť zlatých medailí v zložení Slafkovský, Beňuš a Michal Martikán, ktorého tento rok vystriedal Mirgorodský.

Na tvárach slovenských kanoistov bolo vidieť sklamanie, no Beňuš napokon vyzdvihol aj bronz: "Desiata medaila za sebou by bola nádherná, sme sklamaní. Ale každá séria sa musí skončiť a bronz je tiež úspech a najmä na domácej vode. Marko mal náročný výjazd na 8. a 9. bránke, tam sme stratili a musel nás dobiehať." 

Zdroj: TASR

Iveta Michalíková Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame