Dosiahla 27. triumf, vyrovnala sa Figiniovej a Mazeovej

Dosiahla 27. triumf, vyrovnala sa Figiniovej a Mazeovej

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V utorňajšom nočnom slalome Svetového pohára (SP) vo Flachau triumfovala s náskokom 43 stotín pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Tretia skončila so stratou 85 stotín Nemka Lena Dürrová.
Vlhová slávila v rakúskom stredisku 27. víťazstvo v prestížnom seriáli a v historickom poradí žien sa posunula na 13. priečku, keď sa vyrovnala Nemke Marii Höflovej-Rieschovej. Preskočila dve legendy - Švajčiarku Michele Figiniovú a Slovinku Tinu Mazeovú, ktoré zhodne zaznamenali 26 prvenstiev v pretekoch SP.

Vlhová_víťazstvo Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Pre olympijskú šampiónku v slalome je to prvý triumf v SP od 11. marca 2022, keď vyhrala obrovský slalom v Aare. V druhom kole dosiahla Vlhová druhý najlepší čas a pripísala si na konto tretí triumf vo Flachau, premožiteľku nenašla ani v rokoch 2019 a 2020. V celkovom poradí SP je druhá za Shiffrinovou, ktorá vedie aj priebežnú klasifikáciu slalomu. Vlhová stráca na druhú Švajčiarku Wendy Holdenerovú 10 bodov. Shiffrinová nevyužila šancu na rekordné 83. víťazstvo v SP, ktorým by sa na čele ženských historických tabuliek odpútala od krajanky Lindsey Vonnovej. "S druhým miestom som spokojná. Petra dnes vyhrala zaslúžene, jej druhá jazda bola naozaj výborná," priznala Shiffrinová.

Zdroj: TASR, RTVS

Iveta Michalíková Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame