Slováci prehrali s Českom

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom vystúpení na 86. MS s Českom 2:3. V piatkovom zápase B-skupiny v Rige viedli 1:0 i 2:1, ale súper ešte v prvej tretine otočil skóre dvoma gólmi Lukáša Sedláka.

Góly Slovenska strelili Martin Chromiak a Mislav Rosandič. Slováci boli strelecky aktívnejší (vyhrali na strely 26:22), no Česi si vypracovali viac čistých šancí a okrem troch presných zásahov trafili štyrikrát aj žŕdku. Postfederálne derby okorenilo viacero tvrdých zákrokov a šarvátok, duel nedohral obranca Mislav Rosandič, ktorý dostal v 19. minúte za faul kolenom na Jiřího Černocha trest na 5 min. + DKZ. Za najlepších hráčov stretnutia vyhlásili Mária Grmana a Lukáša Sedláka.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho odohrajú ďalší zápas v B-skupine už v sobotu, o 19.20 SELČ narazia v Arene Riga na domácich Lotyšov.